Su kaçağı

Su kaçağı sorunları genellikle eski binaların tesisat sistemlerinde görülmekle beraber günümüzde yeni yapıların tesisat sistemlerinde nadiren de olsa rastlanmaktadır. Eski binalarda demir ağırlıklı tesisatların kullanılması ve zaman için oluşan korozyon su kaçağı ve sızıntılarının oluşmasının başlıca nedenleri arasındadır. Yeni binalarda ise bu durum kalitesiz malzeme ve işçilik ile yakından alakalıdır. Kalitesiz işçilik ile birleşen standart altı malzemelerde dirsek bölgelerinde meydana gelen su kaçağı sorunları en sık karşılaşılan sorun tipledir.

Su kaçağı tespiti fiyatları

Su kaçağı sorunları zamanla farklı şekillerde kendilerini gösterebilir. Örneğin başlarda sadece kılcal çatlak olan bir su sızıntısı zamana bağlı olarak, daha büyük bir su kaçağına dönüşebilir ve etki alanını genişletebilir. Bu yüzden su kaçağı tespiti oldukça önemlidir. Su kaçağı tespiti işlemleri günümüzde oldukça ekonomik fiyatlara kısa sürelerde yapılabilmektedir. Su kaçağı sorunlarında eskiden uygulanan yöntemler birçok kişinin mağdur olmasına, evlerinin estetik duruşunun bozulmasına ve mali açıdan zor durumda kalmalarına neden olmuş bir problemdir. Ancak günümüzde kullanılan yöntemlerin oldukça ekonomik ve konutlarda herhangi bir kırma işlemine gerek kalmadan yapılması, evin estetik duruşunu bozmadığı gibi sürecin sorunsuz geçmesini sağlamıştır. Kameralı, termal ve akustik yöntemlerle yapılan su kaçağı tespiti işlemleri verilere dayandığı için herhangi bir kırma işlemine gerek kalmaz. Kırma işlemi olmadığı için maliyet artmaz. Maliyetin artamaması sadece bu kırma işlemine bağlı bir konu değildir. Bunu kısaca özetleyecek olursak; Sektördeki rekabet, yeni nesil yöntemlerle azalan çalışma süresi yine su kaçağı tespiti fiyatları üzerinde belirleyici faktörler olmakla beraber, eski yöntemler ile kıyaslandığında oldukça ekonomik kalmaktadır.

Cihazla su kaçağı tespiti kısa sürelerde yapılabildiği için sorunun evlerinize daha fazla zarar vermeden önlenebilmesi adına oldukça etkili yöntemlerdir. Çünkü su temas halinde kaldığı bölgeye zarar verir, deforme eder ve dayanım ömrünün azalmasına sebep olur. İşte bu yüzden kısa sürelerde pratik çözümlerle su kaçağı tespiti işlemleri hakkında uzman firmalardan yardım isteyebilir ve konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eski usul yöntemler artık tarihe karıştı sizde su kaçağı ve su sızıntısı problemlerinde artık daha teknolojik yöntemler olan cihazla su kaçağı tespiti yöntemleri ile verilen hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55