Su kaçağı tespiti

Eve ve işyerlerinde su kaçağı tespiti çalışmaları için birçok firmanın farklı yöntemler uyguladığı söylenebilir. Klasik ve teknolojik yöntemler adı altında gerçekleşen bu çalışmalar, su kaçağı tespitinin ne şekilde yapıldığı ile ilgilidir. Klasik yöntemler teknolojik gelişmelerden uzak, uzun süren ve maliyetli işlemler olarak nitelendirilebilir. Bunun nedenlerini şu şekilde detaylandırabiliriz.
Klasik Yöntemler Zaman Alır

Klasik yöntemler ile yapılan su kaçağı tespiti çalışmaları zaman alan çalışmalardır. Çünkü su kaçağının yerini belirlemek için kırma işlemleri gerçekleştirilir. Suyun çıkış yaptığı veya kendini gösterdiği yer çoğu zaman sorunun kaynağı olmayabilir. Bu gibi durumlarda su kaçağının tespiti , onarımı ve kırılan yerlerin tadilatı uzun zaman aralıklarına yayılarak can sıkıcı bir duruma dönüşebilir.
Klasik Yöntemler Pahalıdır

Tüm bu kırma işlemleri sonrasında ek olarak tamirat ücretlerine dahil olacak olan tadilat giderleri bütçenizin yıpranmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra kırılan yerlerin eski estetik duruşunu tekrar kazanma durumu da tam bir muammadır.

Teknolojik yöntemler olarak bilenen cihazla su kaçağı tespiti işlemleri, klasik yöntemler ile kıyaslandığında zaman, maliyet ve iş yükü bakımından oldukça avantajlı yöntemler olarak nitelendirilebilir. Teknolojik yöntemler kısa sürer ve kırmadan tamirat işlemleri yapılır. Dolayısı ile bütçeniz yıpranmaz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti  akustik, kameralı ve termal cihazlar kullanılarak sorunlu bölgeye hiçbir kırma işlemi gerçekleştirilemeden ulaşılabilir. Tüm bu işlemler veri bazlı olarak yapılır. Kameralı yöntemlerde su kaçağı tespitleri boru içlerinin görüntülemesi yolu ile, akustik yöntemlerde boruların dinlenmesi ile, termal yöntemler de ise ısı farklarından yararlanılarak görünmeyen yerlerdeki su kaçağı sorunlarına kırmadan ulaşılabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapılması sonrasında ek olarak tadilat işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmayacağınızdan sadece su kaçağı tespiti ve tamirat ücreti ile su kaçağı sorunlarının üstesinden ekonomik bir şekilde gelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken su kaçağı sorunları ile karşılaştığınızda cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar ile irtibata geçerek yardım isteminiz olacaktır. Bu bağlamda bizlerle irtibata geçerek su kaçağı tespiti ve su kaçağı problemlerinizde ekonomik ve profesyonel şekilde hizmet alabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55