su kaçağı tespiti fiyatı

Su kaçağı tespiti fiyatı ne kadar ? su kaçağı işlemine başlanmadan önce, sorunun olduğu dairenin şebeke suyu ile olan bağlantısının kesilmesi gereklidir. Bunun yapılmasındaki amaç, tesisatın içerisine basınç uygulandığı esnada olası bir zarar görme durumunun önüne geçilmesidir. Burada belirli aletlerin yardımı ile, tesisat içerisindeki herhangi bir kaçak olup olmadığı kendini belli edecektir.

Burada vanaların aynı zamanda muslukların kapatılması gerekir, çünkü olası bir sızıntı su kaçağı gibi algılanabilir. Bu işlem temiz su tesisatı için yapılır, eğer burada herhangi bir sorun yoksa su kaçağı tespiti için kirli su giderine bakılması gerekir. Bu anlamda su kaçağının sadece sıcak ve soğuk giderlerden oluşması beklenemez, bu durum kirli suyun geçtiği tesisat üzerinde de meydana gelebilir. Kirli su kaçakları kendini renkçe ele verir. Eğer bu durum sizin tavanınızda kendini göstermişse sorun büyük ihtimalle komşunuzdadır. Bu yüzden su kaçağı problemlerinin tekil bir problem olmadığını ifade edebiliriz. Su kaçağı tespiti fiyatı ortalama 100- 150 arasındadır burada dairenin dublex mi yoksa normal daire olduğu fiyatı doğrudan etkiler.

Cihazla su kaçağı

Temiz suyun geçtiği tesisat üzerinde su kaçağı tespiti ortalama 20 dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Zamanın bu denli kısalması teknolojinin bu anlamda birçok sektörde olduğu gibi bu sektörde çalışma anlayışını değiştirmiştir olmasıdır. Kameralı görüntüleme yöntemleri ile kirli gider borularında hiçbir yeri kırmadan noktasal olarak sorunlu bölgeler tespit edilebilmektedir. Su kaçağı bulma işlemlerinde klasik yöntemler bu anlamda yetersiz kalıyordu ve bu durum cihazla su kaçağı tespiti işlemlerinin aslında ne kadar önemli gelişmeler ile hem ekonomik hem de zaman açısından, bizleri ileriye taşıdığının bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Cihazla su kaçağı tespiti, zaman açısından sorunun yayılmasının önüne geçebilmektedir. Çünkü bazı su kaçakları bu anlamda daha sinsi olarak nitelendirilebilir. Önce duvarda veya tavanda kendini göstermeden önce zemin tarafından emilen bu tip kaçakların, etki ettiği bölgelere oldukça zararlı etkilerinin bulunduğunu söylemek gerekir.

Su kaçağı tespiti fiyatı işlemlerde zamandan, fiyattan ve iş yükünden kar etmek istiyorsanız, yöntemi doğru belirlemeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Diğer şekilde su kaçağı gibi küçük görünen bir problemin ne kadar büyük ölçekli sorunlara neden olabileceğinin altını çizmekte fayda var.

Be the first to comment

Leave a comment

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55